عوامل موثر بر قیمت ترمووود

عوامل بسیاری در قیمت ترمووود تاثیر می گذارند. نوع مواد اولیه،کیفیت آن مستقیما بر روی قیمت نهایی ان تاثیر می گذارد.قیمت ترموود یا اصولا چوب بر مبنای متر مکعب محاسبه می شود. متر مکعب واحدی است که هم زمان با قدمت استفاده از چوب در ساختمان سابقه دارد .اصولا واحد های دیگر مانند وزن،طول و یا واحد های دیگر در مناطق خاصی نیز در برآورد قیمت واحد چوب مورد استفاده قرار می گیرد.
 

عوامل موثر بر قیمت ترمووود


که این عوامل تاثیرگذار بر قیمت ترموود به 3 دسته تقسیم می شوند:

۱-قیمت گذاری  مواد اولیه که بر اساس درجه بندی  نوع کیفیت از نوع مواد اولیه،.یکی از این عوامل سن درخت است،درختان با حدود ۴۰تا۷۰ سال اصولا بهترین سن برای تولید  چوب ترمووود می باشند،البته باید گفت اصولا برای استفاده از چوب مورد نیاز برای ترمووود از قسمت میان درخت استفاده می شود . چوب درخت  کاج مناسب برای تولید چوب ترموود می باشند. انها دارای طول هایی در حدود ۲۰ متر هستند که یک سوم میانی آن ها برای تولید ترموود استفاده می شود .
۲- یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت فرایند ترمووود که بر اساس سوخت در کوره های تولیدی به دست می آید،این هزینه سوخت در کشور فنلاند تابعی از مسافت کارخانه تولیدی از مراکز توزیع سوخت می باشد.
۳ –فرایند پرداخت،ماشین کاری که به میزان دقت، سرعت و یا تکنولوژی ماشین آلات و هم چنین نیروی انسانی به کار رفته تغییر می یابد.
 

عوامل موثر بر قیمت ترمووودبا مطالعه این عوامل مشخص می شود که  قیمت ترمووود بر اساس الگوریتم پیچیده ای محاسبه نمی شود و اگر در انتخاب چوب ترمووود، بخواهیم از چوب های با کیفیت بالا و همچنین ماشین آلات و نیروی انسانی پیشرفته و متخصص استفاده کنیم در این صورت محصول نهایی چوب ترمووود با قیمت پایینی نخواهد داشت .البته بایداین موضوع را در نظر داشت این بازه قیمتی در حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد محصول نهایی خواهد بود که بازه قابل توجهی به شمار می رود.
زمانی که ترمووود وارد ایران شد ، لیست قیمت ترمووود نوسان قابل توجهی داشته و البته به دلیل استقبال بالا از این متریال به خصوص در این دو سال اخیر و البته با توجه به نوسان های شدید قیمت ارز ، شرکت های وارد کننده معتبر در زمینه ترموود سعی کرده اند لیست قیمت ترمووود را با توجیه اقتصادی مناسب و با کمترین تغییرات به  مشتریان ارائه دهند.